Felmérés
…felmérni az életvitelünk és a háztartásunk gyengeségeit és erősségeit
Tizenkét terület
Az itt következő teszt, egy 100 kérdésből álló átfogó lista, ami lehetővé teszi, hogy jobban összpontosíthassunk arra, hogy mi szükséges egy valóban jó ellenállóképességgel rendelkező életvitel és háztartás kialakításához, amely alkalmas lesz rá, hogy átsegítse a benne élőket az előttünk álló környezeti, társadalmi és gazdasági bizonytalanságok tengerén.

A kérdések az élet 12 területére terjednek ki, ezek a következők:
- közösség,
- mentális felkészültség,
- gyakorlati képességek,
- élelem,
- víz,
- menedék,
- energia,
- közlekedés,
- pénzügyek,
- biztonság és védelem,
- egészség és jólét,
- technológia és kommunikáció.
Az értékelhető eredmény eléréséhez, mind a 100 kérdést szükséges megválaszolni. Az eredmény kiértékelését követően a következő lépés a Cselekvés ponthoz vezet, ahol a leírt lépések végrehajtásával javíthatjuk a tesztben megszerzett pontszámunkat, még erőteljesebb személyes és közösségi ellenállóképességet elérve ez által.
Gyengeségek és erősségek
Még a legalaposabb felkészülés sem jelent garanciát minden ránk váró kihívással szemben, azonban, ha figyelmet és időt fordítunk a teszt által feltárt gyengeségeink javítására, akkor pontosabban meg tudjuk majd becsülni a ránk váró feladatokat, és egy követhető terv mentén járhatunk el a saját esélyeink javítása érdekében. Ez pedig az egyik legokosabb dolog, amit megtehetünk.
A Felmérés valójában egy „ellenállóképesség jelző” -ként működik, megmutatva az életvitelünk és a háztartásunk gyengeségeit és erősségeit. Ha a teljes rendszer részeként, az Eszmecserével és a Cselekvéssel együtt használjuk, akkor fontos katalizátora lehet a pozitív változásnak az életünkben:
felhívja a figyelmünket rá, hogyan építsünk kapcsolatot a közösségünkkel, hogyan óvjuk testi, lelki és szellemi egészségünket, értsük meg élelmiszer és vízellátásunk működését, tudjuk a legkedvezőbb módon használni a minket körülvevő technológiát, biztosítani pénzügyeinket, ahogy önmagunkat is… és a sor hosszan folytatható.
Élhetőbb életért
Fontos: bár a Felmérés ösztönözhet minket arra, hogy tudatosabban és felkészültebben éljünk, nem lassítja le az éghajlatváltozást, nem pótolja az elveszett erdőket és nem hozza vissza a kihalt fajokat. Nem a bolygó megmentéséről szól!
A célja nem egyéb, mint hogy ellenállóbbá, így élhetőbbé tegyük a mindennapi életünket egy, a mainál sokkal, de sokkal nehezebb kihívásokkal teli időben.
Tekintsünk úgy erre a tesztre, mint egy dinamikus, folyamatosan változó anyagra, aminek időről időre változnia kell. Hiszen ez maga a célja, amiért létrejött. Az, hogy a nemek aránya egyre csökkenjen, míg az igeneké minden alkalommal nőjön. Valódi szerepét pedig akkor töltheti be leginkább, ha az emberek megosztják egymással, hiszen egy közösség akkor válhat sikeresebbé, ha tagjai is azok… minél többen.
Látható fejlődés
A tesztbe bevitt adatok semmilyen módon nem kerülnek megőrzésre, ezért arra kérünk, hogy az elért eredményt egy dátummal ellátva írd le magadnak, minden alkalommal. Így válik láthatóvá a számodra a fejlődés, amiből erőt meríthetsz majd a folytatáshoz. Hiszen mindössze azt kell elsajátítanunk, hogy n+1-szer képesek legyünk felállni!
És végül: az ellenállóképesség, vagyis a reziliencia egy olyan összetett és sok dimenziós emberi életminőség, amelyet leginkább csak akkor értékelünk igazán, amikor az élet már megpróbált minket. Legyen úgy, hogy évek múlva visszatekintve erre a napra hálásak lehessünk, hogy ma kezdtük el…
„Egyre nehezebb és nehezebb lesz letagadni, amit tapasztalsz, mert ahogy figyelmed a valóság felé fordul, mindenütt annak igazolását fogod látni, helyben és szerte a világon, egyaránt.”
Catherine Ingram
A Felmérés
„A mai emberek túlnyomó többsége, már csak azt tekinti értéknek, ami a kíméletlen konkurenciaharcban alkalmas arra, hogy embertársai fölé emelje őt.”
Konrad Lorenz